Opublikowano:

Jak dbać o oświetlenie w ogrodzie?

oświetlenie ogrodowe

Ogród to wspaniałe miejsce do wypoczynku. Dzięki oświetleniu prezentuje się rewelacyjnie również w nocy. Jednak i o ten element należy dbać.

Oświetlenie ogrodowe

Ogród to nie tylko rośliny, altana czy oczko wodne, to także oświetlenie, którego istotność dostrzeżemy po zmroku. Należy jednak zaopatrzyć w najlepszej jakości lampy ogrodowe w sklepie Lampy RADEX. To pierwszy krok do tego, aby całość służyła nam jak najdłużej. Wybór tanich wariantów może w dłuższej perspektywie być nieopłacalny, w związku z tym, że zakupione po kosztach lampy okażą się jednorazówkami. Warto więc stawiać na sprawdzone wyroby z atestem, gwarancją oraz możliwością konserwacji. Niektóre czynności jesteśmy w stanie sami wykonać, do innych zatrudniajmy fachowców.

Dbanie o oświetlenie ogrodowe

Wbrew pozorom dbanie o oświetlenie w ogrodzie nie jest skomplikowane. Podstawę stanowi zawsze instalacja, która wymaga okresowej kontroli zalecanej według różnych źródeł raz na rok lub dwa. Wiąże się to z tym, że na zewnątrz mamy trudniejsze warunki, w które wliczają się czynniki atmosferyczne. Niekiedy jednak w lampę oświetleniową uderzy piłka, samochód czy wystający kabel uszkodzi pies, kto czy gryzoń. Taką weryfikację przeprowadzimy samodzielnie, jednak naprawę zrealizuje dla nas już elektryk. Nie należy obawiać się kosztów przyjazdu, które są nieporównywalnie mniejsze, niż gdyby w wyniku uszkodzenia miało dojść do spięcia, które uszkodzi inne elementy czy porażenia, w wyniku którego ucierpią ludzie lub zwierzęta. Gdy to już mamy załatwione, przechodzimy do standardowych czynności. Podstawę oświetlenia stanowią żarówki czy lampy, które z biegiem czasu się przepalają i mogą nie świecić w ogóle lub nie działać prawidło np. migając. Wówczas wystarczy jedynie wymienić wadliwy element na nowy. Jeszcze inną czynnością jest wymiana osłon na nowe, ponieważ popękały od zimna lub uległy zniszczeniu mechanicznemu. Jednak najprostsze jest wciąż zwyczajne czyszczenie oświetlenia z brudu. Mycie jest podstawą, która pozwala cieszyć się jasnym światłem.