Opublikowano:

Jak dobrać optymalną wysokość lamp ogrodowych?

lampa ogrodowa nocą

Wybierając oświetlenie ogrodowe, warto zadbać nie tylko o jego estetykę, praktyczność i trwałość, ale przede wszystkim funkcjonalność. Jedną z decyzji, które musimy podjąć przy zakupie oświetlenia jest wysokość zamontowanych lamp. Dowiedz się, jak dobrać optymalną wysokość lamp do Twojego ogrodu, by zapewnić przytulne i spełniające swoją oświetlenie.

Wysokość lamp ogrodowych. Co ma znaczenie?

Ustalając optymalną wysokość lamp ogrodowych weźmy pod uwagę to, jak sprawić, by jak najlepiej wypełniało ono swoją funkcję. Przede wszystkim powinno ono nam oświetlać ścieżkę do domu, aby uniknąć przypadków wypadkowych spowodowanych np. potknięciami. Ponadto dobrze, aby mogło również oświetlać drogę przy wjeździe i wyjeździe samochodu. Wreszcie warto, aby pozwalało na przyjemne spędzanie czasu w ogrodzie i altanie również po zapadnięciu zmroku.

Najwyższe lampy ogrodowe, te, które przekraczają 2 metry prawdopodobnie będą zbyt wysokie do większości ogrodów, za to świetnie sprawdzą się w parkach czy większych terenach publicznych. W przydomowych ogrodach nie mają one raczej sensu, gdyż będą przytłaczać.

Przy ścieżkach możesz ustawić lampy średniej wysokości, w niezbyt dużym natężeniu (takie, których wysokość nie przekracza 1 m 80 cm).

W największej ilości zastosowań sprawdzą się niższe lampy do 130 cm. Możemy ustawić je w okolicach krzewów, drzew i roślin oraz blisko altany. Nadają się też do oświetlenia najpiękniejszych roślin.

Warto rozważyć również zastosowanie innych rodzajów oświetlenia, niewielkich słupków, kul ogrodowych, a na altanie i tarasie – kinkietów.

Tak naprawdę każdy ogród ma swoją niepowtarzalną specyfikę i charakter, dlatego lampy ogrodowe warto dobrać w porozumieniu z doradcą, który znajdzie najbardziej optymalne rozwiązanie. Każdy szczegół ma znaczenie, ponieważ światło nie może przytłaczać ani oślepiać osób, które przechadzają się po naszym ogrodzie. Zachęcamy do skorzystania z pomocy pracowników naszej firmy i zapoznania się z szeroką ofertą lamp ogrodowych!