Opublikowano:

Podział lamp ogrodowych ze względu na kształt

solarna lampa

Wraz z nastaniem ciepłych dni coraz więcej czasu spędzamy w ogrodzie. Garden-party z przyjaciółmi, ognisko z sąsiadami, grill z rodziną – każda okazja jest dobra by pobyć trochę na świeżym powietrzu w otoczeniu osób, z którymi miło nam się przebywa. Nie musimy przy tym ograniczać się do spędzania czasu w naszym ogrodzie tylko za dnia, wieczór to też doskonały moment. Z pomocą przychodzą lampy ogrodowe – rozwiązanie, które nie tylko pozwoli nam przebywać w ogrodzie po zmroku, ale również oświetli nam drogę do domu. Lampy ogrodowe są produkowane przez różne firmy, mają zastosowane również rozmaite formy oświetlenia. Różnią się też kształtem i fasonem: właśnie na tym aspekcie skupimy się w tym artykule.

Lampy ogrodowe w różnych kształtach

Najpopularniejsze modele lamp ogrodowych, dostępne w naszej ofercie to:

  • lampy stojące – te w formie słupków prezentują się niezwykle elegancko i szykownie, dlatego świetnie sprawdzą się nawet w okolicy najbardziej wyszukanych posesji, a nawet w otoczeniu kompleksów biurowych. Są dostępne w klasycznych, stylowych kolorach: czarnym, ciemnym popielu i szarosrebrnym. Różnią się wysokością, rodzajem wykończenia, oraz sposobem nakierowania światła.
  • kinkiety do ogrodu – montowane do elewacji budynku, oświetlą jego otoczenie w tym ogród. Sprawdzą się doskonale na tarasie, altance czy balkonie. Dostępne w klasycznych, graniastosłupowych kształtach i stonowanej kolorystyce, jak w przypadku lamp stojących.
  • lampy wiszące – to klasa i elegancja. Dostępne w formie przypominającej witraże i ulice wiktoriańskiej Anglii. Bogata kolorystyka i klasyczne wzornictwo w stylu retro sprawią, że nikt nie przejdzie obok nich obojętnie.
  • latarnie – ogród z oświetleniem przypominającym stary park czy okolice dworu. Ten efekt uzyskamy stawiając na latarnię retro. A jeśli ta estetyka do nas nie przemawia i wolimy bardziej nowoczesne wzornictwo, to jest alternatywa: prosta, minimalistyczna latarnia w kształcie kuli lub klosza.

Więcej pomysłów znajdziesz na naszej stronie.