Opublikowano:

Gdzie znajdą zastosowanie słupki oświetleniowe?

słupki oświetleniowe

Aranżując swój ogród, warto uwzględnić w nim oświetlenie. Odpowiednio rozplanowane lampy i reflektory nie tylko zapewniają widoczność po zmroku i eliminują ryzyko wejścia na rabaty, ale także stanowią elementy dekoracyjne, które odpowiadają za przytulny klimat na zewnątrz. Rynek oferuje różnego rodzaju oświetlenie, spośród którego każdy znajdzie coś dla siebie. Jednym z popularniejszych rozwiązań ogrodowych jest montaż słupków oświetleniowych.  Specyfika takich lamp ogrodowych sprawia, że mogą być montowane w różnych miejscach zarówno bezpośrednio w ziemi, jak i w betonowym fundamencie. To, gdzie zostaną rozmieszczone, zależy wyłącznie od preferencji właścicieli, niemniej jednak warto poznać kilka wskazówek, dzięki którym praktycznie oświetli się przestrzeń.

Gdzie najlepiej umieścić słupki oświetleniowe?

Słupki oświetleniowe zapewniają punktowe oświetlenie miejsca, w którym się znajdują. Dobrze jest więc zdecydować się na więcej niż jedną lampę, gdyż tylko takie rozwiązanie zapewni odpowiedni dostęp do światła. Ułożone blisko siebie słupki stanowią doskonały element dekoracyjny oraz równomiernie oświetlają większy obszar, redukując pojawiające się często w ciemnych miejscach złudzenie optyczne. Tego rodzaju lampy najczęściej znajdują zastosowanie na ścieżkach ogrodowych, precyzyjnie wyznaczając ich trasę. Większa liczba słupków oświetleniowych wytycza granicę między przejściem a posadzonymi roślinami i sprawia, że nawet po zmroku można poruszać się po ogrodzie bez ryzyka potknięcia na nierównościach lub zniszczenia rabatek.

Poza ścieżkami ogrodowymi lampy oświetleniowe sprawdzą się również na podjazdach zarówno w domach, jak i przy budynkach użyteczności publicznej, przychodniach lub sklepach. Oświetlenie trasy przejazdu od bramy wjazdowej do garażu jest ważne, gdyż pozwala uniknąć najechania na trawnik lub posadzone krzewy. Równomiernie rozmieszczone słupki ułatwiają jazdę zarówno domownikom, jak i gościom, którzy otrzymują wyraźną informację, gdzie mogą, a gdzie nie powinni parkować. Co więcej, takie oświetlenie świetnie prezentuje się też przed wejściem do domu. Dzięki słupkom oświetleniowym domownicy nie będą mieli problemów z wejściem po schodach lub z trafieniem kluczem do zamka. Oprócz tego zyskają też estetyczną dekorację, która poprowadzi ich od samej bramy prosto pod drzwi.

Dlaczego warto postawić na słupki oświetleniowe?

Słupki oświetleniowe to dobry wybór dla tych, którym zależy na oświetleniu kluczowych miejsc w ogrodzie. Stworzenie kompozycji wokół ulubionych roślin lub miejsc, w których można przysiąść, sprawia, że przestrzeń nabiera nowego charakteru i można się po niej bezpiecznie poruszać także w nocy.  Zaletą tego oświetlenia jest również to, że można go montować na różnych powierzchniach, nawet tych nierównych. Co więcej, estetyka podłużnych słupków dopasowuje się do różnorodnych aranżacji, zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Możliwość wyboru kolorów lamp pozwala też na idealne dobranie elementów pasujących do elewacji budynku. Oprócz tego dostępne w naszej ofercie lampy są wykonywane z aluminium, dzięki czemu nie rdzewieją oraz są odporne na działanie warunków atmosferycznych.