Opublikowano:

Jakie kinkiety nadają się do montażu w ogrodzie?

dom

Posiadacze ogrodów starają się o nie dbać w taki sposób, aby można było spędzać tam miło czas. Najważniejsza jest oczywiście dbałość o trawnik czy rośliny. Oprócz tego wiele osób decyduje się też na wstawienie tam zestawu wypoczynkowego. Aby wspólne biesiadowanie przy grillu wieczorami było, dobrze też zadbać o oświetlenie w grodzie. Jednym z rozwiązań jest inwestycja w kinkiety. Które modele nadają się do montażu w ogrodzie?

Jakie kinkiety można zamontować na zewnątrz?

Poszukując odpowiedniego oświetlenie ogrodowego, z pewnością warto rozważyć kinkiety. Dzięki nim można efektywnie oświetlić taras czy altanę, a także zamontować je przy wejściu do domu, co będzie wyglądało się świetnie prezentować, jeśli z budynku wychodzi się bezpośrednio do ogrodu. Oprócz tego kinkiety ogrodowe pełnią też funkcję estetyczną. Jednak z uwagi na to, że są montowane na zewnątrz, trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, aby wybrać takie modele, które będą odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Właśnie dlatego dobrze zwrócić uwagę między innymi na szczelność obudowy, która jest wyrażana stopniem ochrony IP. Jej minimalna wartość powinna wynosić IP44, a często zdarza się też tak, że w sklepach znajdują się modele, których wartość IP wynosi na przykład 67.

Dlaczego oświetlenie LED to dobry pomysł?

Jeśli chodzi o oświetlenie ogrodu, to zdecydowanie większą popularnością cieszą się kinkiety LED niż tradycyjne oświetlenie. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że są energooszczędne, więc pozwalają sporo zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Warto też zwrócić uwagę na ich żywotność. Oświetlenie LED zapewnia nawet do kilkudziesięciu godzin pracy.

Niezwykle ważną kwestią w kontekście montażu zewnętrznego jest ta, że kinkiety LED są odporne na działanie czynników zewnętrznych, w związku z czym bez obaw można je zamontować w ogrodzie, w altanie czy na budynku. Dodatkowo wspomniana żywotność i oszczędność sprawiają też, że takie oświetlenie jest przyjazne dla środowiska naturalnego. Gwarantuje również dobrej jakości światło, więc dzięki nim wieczorne biesiadowanie z najbliższymi staje się przyjemniejsze.