Opublikowano:

W jaki sposób oświetlić wjazd do garażu?

betonowy podjazd do garażu

Efektownie podświetlony podjazd do garażu zapewni bezpieczeństwo oraz podniesie prestiż nieruchomości. Lampy ogrodowe to z pozoru nieistotny detal, który może sporo zmienić w estetyce otoczenia domu. Do podświetlenia podjazdu można zastosować lampy stojące lub lampki nawierzchniowe, które montuje się w powierzchni z kostki brukowej. Oświetlenie nieruchomości powinno być spójne, a więc warto zastosować tę samą barwę światłą dla wszystkich punktów świetlnych w ogrodzie i na fasadzie oraz wykorzystać lampy o podobnej stylistyce.

Do oświetlenia podjazdu należy używać wyłącznie lamp dostosowanych do użytku zewnętrznego, dlatego warto zwrócić uwagę na klasę wodoszczelności – powinno to być minimum IP 67. W naszym asortymencie dostępne jest oświetlenie zewnętrzne domu dostosowane do zmiennych warunków atmosferycznych.

Sposoby na oświetlenie podjazdu do garażu

Jak wspomniano wcześniej, oświetlenie podjazdu można wykonać za pomocą lamp stojących oraz wpuszczanych w grunt. Punkty świetlne najlepiej ułożyć w jednym ciągu i w ten sposób wyznaczyć przebieg podjazdu. Lampy najazdowe to lampy wpuszczane w grunt, dlatego o takim oświetleniu warto pomyśleć jeszcze na etapie wykonywania nawierzchni z kostki brukowej. Z kolei w przypadku lamp stojących należy przewidzieć odpowiednią ilość miejsca – podjazd musi być odpowiednio szeroki.

Oświetlony musi być nie tylko podjazd, ale także wjazd do garażu – nad bramą warto zamontować lampę halogenową z czujnikiem ruchu, która uruchomi się tylko na czas wjeżdżania do garażu. Dzięki zastosowaniu dwóch źródeł światła podjazd do garażu będzie równomiernie oświetlony, co znacznie ułatwi manewrowanie pojazdem po zmroku. W naszej ofercie dostępne są zarówno kinkiety, jak i lampy stojące charakteryzujące się podobnym designem.